על מנת להיות קבלן רשום יש להגיש בקשה מסודרת לרשם הקבלנים – הגוף אשר אחראי על רישום קבלנים לפנקס הקבלנים. את הבקשה יש להגיש באופן מסודר תוך הצגת תעודות, תארים ומסמכים אחרים המאשרים כי לקבלן יש את הניסיון והידע הדרוש על מנת לבצע עבודות הנדסיות שונות. לכל סוג עבודה יש דרישות שונות וברגע שהקבלן עמד בהן הוא יכול להפוך לקבלן רשום. 

תהליך זה איננו תמיד קל כמו שהוא נראה על הנייר וכמו בכל גוף בירוקרטי – גם כאן עשויות להתעורר בעיות אשר אינן מובנות לאזרח מן השורה. לצורך כך הוקמו גופים וחברות אשר מטרתם לסייע לקבלנים להירשם בפנקס הקבלנים, להתמודד עם סכסוכי עבודה שונים ובבוא היום להעלות את רמת הסיווג שלהם.

רוצים לדעת איך להיות קבלן רשום ? 

על מנת להיות קבלן רשום יש לשים לב ל-3 נקודות מרכזיות :

  • הגדרת העסק – האם מדובר בחברה, שותפות, עוסק מורשה, חברה משפחתית או חברת יחיד בה לאדם אחד יש את כל השליטה בחברה. כך לדוגמא עבור עוסק מורשה תנאי הרישום לענף משנה יהיה פחותים באופן ניכר מהתנאים הדרושים עבור ענף ראשי.
  • הגדרת מטרת הרישום – יש להגדיר לאיזה ענף תרצו להירשם. ישנה האפשרות להירשם לענף ראשי הנוגע לבניה וכבישים או לענף משנה הנוגע לשיפוצים וחשמל. כמובן שישנם עוד מגוון ענפים בשתי הקטגוריות הנ"ל.
  • הגדרת המסמכים שיש להציג – עבור כל צורת התאגדות יש דרישות שונות. כך לדוגמא חברה המעוניינת להירשם בפנקס הקבלנים צריכה להראות כי מועסקים אצלה שני אנשי מקצוע בעלי הכישורים והניסיון הנדרשים בחוק הרישום. במידה ומדובר בעסק משפחתי ניתן להסתמך על הכשרה וניסיון אותו קיבל אחד מבני המשפחה. אותו בן משפחה לא חייב להיות מנהל או בעל שליטה בחברה.

גלאור – עושים סדר בשבילך

קבלנים המתמחים בתחום העבודה מסוים וישמחו לספר לכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושאים הקשורים לבניה, אך על מנת לסייע להם בנושאים סבוכים מול רשם הקבלנים אשר יכולים ליצור סיבוכים, עיכובים או לגרור קנסות – מוטב להתייעץ עם גורם מקצועי דוגמת גלאור. צרו איתנו קשר ונשמח לעשות עבורכם סדר בדברים.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים