תפקידו של רשם הקבלנים הוא להיות אחראי על נושא רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. בסמכותו של רשם הקבלנים לקבוע מי מהקבלנים זכאי לקבל רישיון ומי לא, איזה סיווג הוא יקבל ובאיזה דרישות יש לעמוד על מנת להירשם בפנקס הקבלנים או על מנת לעלות בסיווג. מדי שנה מפורסמות התקנות והדרישות המעודכנות ועל כל קבלן להיות מודע אליהן ומעודכן בהן. ביצוע עבודות מעבר למגבלות התקציב אותן הגדיר רשם הקבלנים עבור כל סיווג מהוות עבירה על החוק וקבלן אשר ביצע פרויקט בהיקף כספי הגדול מן המותר לו (על פי הגדרת הסיווג) צפוי לקבל צו הפסקת עבודה, עמידה בפני דין משמעתי, תשלום קנס ואף שלילת רישיונו.

הרשמה לפנקס הקבלנים מתבצעת כאמור דרך רשם הקבלנים. את הרישום ניתן לבצע על ידי הגשת המסמכים הרלוונטיים המאשרים את הידע והניסיון של הקבלן. מי רשאי לקבל רישיון של קבלן רשום ?

  • מנהל עבודה עם ניסיון של 6 שנים בפיקוח על עבודות הנדסיות מתוך 12 השנים השנים האחרונות
  • מהנדס בעל ניסיון של שנתיים בפיקוח על עבודות בניה הנדסיות מתוך 4 השנים האחרונות
  • הנדסאי לו ניסיון של 4 שנים מתוך 8 האחרונות בהן פיקח על עבודות בניה
  • חברה רשאית לקבל את הרישיון גם אם העומד בראשה הינו ללא ניסיון או הסכמה בתחום. הדבר אפשרי בתנאי שהקבלן מעסיק שני עובדים אשר עונים על הקריטריונים המוגדרים בחוק לרישום כקבלן. על שני העובדים הללו להוות את הצוות המקצועי האחראי על ביצוע העבודה.

לאחר שהקבלן נרשם בפנקס הקבלנים הוא רשאי לגשת לכל מכרז שסיווגו מאפשר לו לגשת עליו. בשלב מאוחר יותר ניתן גם להפוך לקבלן מוכר על מנת לקבל אפשרות לגשת למכרזים ממשלתיים.

גלאור – בונים דרך מוצלחת עבורך

כל אחד רוצה לעלות על הדרך להצלחה אך לעיתים מחסומים בירוקרטיים מונעים את זה. במידה ונתקלתם בבעיה כלשהי במשרדו של רשם הקבלנים, במידה והנכם נמצאים באמצע סכסוך קבלנים וזקוקים לגישור או במידה ויש צורך בליווי משפטי של עסקת מקרקעין – פנו כעת אל גלאור ונשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המנוסה והמקצועי ביותר אשר יסייע לכם בכל בעיה.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים