על מנת לבצע רישום בתור קבלן תצטרכו תחילה לבדוק לגבי עלות רישום קבלנים. כל קבלן רוצה לעסוק בפרויקטים גדולים אך החוק אינו מאפשר זאת. כיום אין לדעת מהם הכישורים האמיתיים של קבלן אשר מציע לנו את שירותיו. אפילו הצגתן של תעודות מסוימות לא מספיקה משום שהלקוח אינו יודע מה משמעות התעודה, מהו היקף הידע של הקבלן והאם הוא מסוגל לבצע את העבודה הדרושה באופן נכון, יעיל ובטיחותי. לצורך כך הוקם גוף רישום הקבלנים אשר מגדיר את כישוריו והרשאותיו של כל קבלן. הגדר זו מתבצעת בעזרת סיווג הקבלן. ישנם 5 סיווגים שונים כאשר סיווג 5 הוא הגבוה ביותר.

ככל שהסיווג גבוה יותר – כך הקבלן רשאי לעסוק בפרויקטים גדולים ומורכבים ביותר.

עלות רישום קבלנים – במה כרוך הרישום ?

על מנת לבצע את הליך הרישום תצטרכו לעבור את השלבים הבאים :

  • איסוף מסמכים הנוגעים לתחום העיסוק ובהתאם לדרישות רשם הקבלנים
  • הגשת הבקשה באופן מסודר ותקין
  • מעקב אחר הטיפול בבקשה
  • זימון לוועדה
  • קבלת אישור בנוגע לסיווג ולרישום כקבלן

דבר זה אינו קל כמו שזה נראה על הנייר ודורש היכרות עם כל התקנות והנהלים על מנת שלא להיתקל בסירוב לבקשה. הדבר נוגע לא רק להרשמה הראשונית אלא גם לעליה בסיווג הקבלני ; כאשר הקבלן ירצה לעלות סיווג יהיה עליו לעמוד בדרישות מסוימות אשר יש להבינן לעומק. בנוסף יתכן כי הקבלן יידרש להגיש דו"ח מעקב לרשם הקבלנים ויש לדעת כיצד להגיש נכונה דוח זה.

במקרים אחרים הקבלן עשוי להתמודד עם מצב בו הסיווג הקבלני שלו הורד ועליו לחשוב כיצד להחזיר את הסיווג למקומו.

מייעצים לך בדרך לסיווג הנכון

על מנת להתמודד עם כל המקרים הנ"ל הוקמה חברת "גלאור שיווק ויזמות עסקית בע"מ". החברה מתמחה במתן שירותי ייעוץ והכוונה הנוגעים לרישום קבלנים בארץ. הייעוץ ניתן לכל סוגי הקבלנים : חשמל, מיזוג אוויר, ביוב ומים, בניה, עפר ועוד. התהליך מגובה בשירותים משפטיים מצד עורך דין מוביל המתמחה בדיני חברות והמשפט המסחרי. מאחורינו אינספור סיפורי הצלחה, אם גם אתה רוצה שהסיפור שלך יסתיים בהצלחה פנה אלינו עכשיו ונשמח לעמוד לשירותך.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים