מהו קבלן מוכר?

בישראל קיימים קבלנים רבים, בעלי התמחויות מגוונות. כאשר מדובר בקבלן שעושה את צעדיו הראשונים, אין ספק שמטרתו היא להתקדם, להצליח, להשתפר ולהפוך לקבלן מוכר וידוע. ככל שקבלן צובר ניסיון, כך הוא יכול לבצע עבודות בקנה מידה גדול יותר ולשאת באחריות גדולה יותר (וגם להרוויח יותר). חשוב לדעת שקבלן רציני, שרוצה לפעול כמו שצריך, על פי התקנות, החוק ומדדי האיכות המובילים ישאף תמיד להפוך לקבלן רשום.

רישום, סיווג ואיכות של קבלן מוכר

כל קבלן שפועל בארץ ועובד בהיקפים שאינם זעירים ומי שרוצה לבצע פרויקטים בהיקף כספי סביר צריך לפעול על מנת להפוך לקבלן רשום. קשה עד בלתי אפשרי למצוא קבלן מוכר שמתקדם ולוקח על עצמו פרויקטים מאתגרים, שלא פעל לקבלת רישום מקצועי וכמובן גם סיווג מקצועי.

העובדה שכל אדם יכול לבדוק את פרטיו של קבלן רשום, לבדוק את הסיווג המקצועי שלו, לברר אילו פרויקטים הוא מורשה לבצע מבחינת היקף כספי, היא עובדה חשובה מאוד. הרישום מספק ללקוח ראש שקט, שהוא מתקשר עם קבלן איכותי ומקצועי. עבור הקבלן, הרישום מהווה לא רק ערובה לאיכותו וליכולתו המקצועית. על פי החוק, אסור לקבלנים השונים לבצע עבודות משמעותיות במידה ואין להם סיווג מתאים. לכן – סיווג ורישום הקבלן חשוב הן מצד איש המקצוע והן מצד לקוחותיו השונים.

נרשמים ומקבלים סיווג

תחום הרישום של הקבלן בארץ ותחום הסיווג המקצועי הנגזר ממיומנות וניסיון מוגדרים היטב בחוק. על פי חוק רישום קבלנים ובכפוף לפיקוחו של משרד הבינוי, נבדקת כל בקשה של קבלן להפוך לרשום. על פי הכללים והבדיקות הנהוגות נבדקת גם כל בקשה לקבלת סיווג מקצועי ומי שלא פועל על פי הכללים ומבצע פעולות קבלניות והנדסיות, מסתכן בביקורות וסנקציות שונות.

בשל הסבך הביורוקרטי של תהליך הרישום, רבים בוחרים להיעזר לצורך כך בייעוץ וליווי מקצועיים, על ידי מומחים לרישום מקצועי. כך, זוכים לסיווג מוכר, ערובה לאיכות ומקצועיות וגם נהנים ממוניטין משופר ועליה בהיקף הזמנות העבודה.

קבלן מוכר

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים