כאשר יש צורך לבצע רישום חברה קבלן רשום צריך לפנות אל רשם הקבלנים. רשם הקבלנים הוא גוף המטפל ברישום הקבלנים השונים בארץ. אגף זה ממונה על ידי השר לבינוי ופועל מכוח חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסאיות בנאית משנת 1969. החוק מגדיר מהן סמכויות רשם הקבלים, צורת ניהול הרישום ועוד. תקנון רישום הקבלנים קובע היקפים כספיים ומהות מקצועית בה יכול לעסוק כל קבלן, כולל קבלן אשר אינו רשום בפנקס הקבלנים – לו מותר לבצע פרויקטים בהיקפים קטנים בלבד.

מי צריך לבצע רישום חברה קבלן רשום

במידה ועבודה כלשהי חורגת מן ההגדרות הכספיות והמהותיות אשר הוגדרו בחוק – הן ניתנות לביצוע רק על ידי קבלן אשר רשום בפנקס הקבלנים וקיבל רישיון מאת רשם הקבלנים. הדבר אומר כי רק רישום בפנקס הקבלים יאפשר לקבלנים לבצע פרויקטים בהיקפים בינוניים וגדולים. כל קבלן רשום מקבל סיווג מוגדר מתוך 5 רמות סיווג, כאשר כל סיווג מגדיר את סוג והיקף העבודות שמותר לו לבצע.

כיצד מתבצע הליך הרישום ?

  • על הקבלן להציג תעודות מקצועיות / תעודות תואר הנדסי או מהנדס/ הוכחות לניהול פרויקטי בניה וניסיון עבר.
  • בתום הרישום יינתן לקבלן סיווג המגדיר את תחום התמחותו והיקף הפרויקטים בהם יוכל לעסוק
  • פעם בשנה ניתן להעלות את הסיווג, זאת במידה והקבלן עמד בתנאי הסף המוגדרים בחוק

גלאור – איתך לאורך כל הדרך

ההליך הבירוקרטי של רישום במוסדות ממשלתיים מקשה על אנשים רבים אשר בסך הכל רוצים להתפרנס כחוק. לעיתים אותם אנשים מקצוע יתקלו באטימות מן הממסד לצד תקנות וחוקים אשר אינם ברורים לאדם מן הרחוב. רגע לפני שמתחילים להתייאש ניתן לפנות לגורם מקצועי שיספק ייעוץ והכוונה.

גלאור שיווק ויזמות עסקית בע"מ החליטה להרים את הכפפה והוקמה במטרה לספק את הייעוץ וההכוונה הטובה ביותר עבור קבלנים המעוניינים לקבל רישיון וסיווג עבור תחום עיסוקם. השירות המקצועי והאמין של החברה נתמך בייעוץ משפטי מטעם עו"ד אייל דוד אשר מתמחה בדיני חברות והמשפט המסחרי.

אם הנכם חווים קשיים ברישום פנו כעת אל גלאור ונשמח לעמוד לצדכם לאורך כל הדרך.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים