התחלתם מחלום קטן לבצע עבודות שיפוצים או חשמל, הלכתם ללמוד כיצד עושים זאת, צברתם ניסיון בשטח וכעת ברצונכם לקחת את העבודות שאתם מבצעים צעד אחד קדימה. ביצוע רישום קבלנים הוא הצעד הבא שעליכם לעשות על מנת שתוכלו לבצע עבודות גדולות יותר על פי חוק. חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות משנת 1969 קובע כי ניתן לבצע עבודות בהיקפים קטנים (עד 40 אלף ₪ במידה ומדובר בענף משני בלבד) ללא צורך ברישום בפנקס הקבלנים, אך במידה וברצונכם לבצע עבודות כלשהן בענף ראשי או במידה ועומד בפניכם פרויקט בענף משני אשר עלותו עולה על 40 אלף ₪ הרי שתצטרכו לעבור הליך רישום קבלנים.

רישום קבלנים בתחום הבניה

לאחר ביצוע הרישום הראשוני מקבל הקבלן את רמת הסיווג הראשונה. כיום החוק מגדיר 5 רמות סיווג כאשר כל רמת סיווג מגדירה את היקף העבודות המקסימלי אותן יוכל לבצע הקבלן .קבלן בעל רמת הסיווג הגבוהה ביותר, רמה 5, מאפשרת לקבלן לבצע פרויקטים ללא מגבלת תקציב.

כל סיווג מתייחס להיבט הכספי של הפרויקט אך במקרה של עבודות בנייה למגורים החוק מגדיר גם את שטח הבניה המקסימלי המותר לקבלן :

  • קבלן ברמת סיווג 1 רשאי לבצע פרויקטים של עד 4.1 מיליון ₪ או עד 2,000 מ"ר בנוי.
  • קבלן ברמת סיווג 2 יוכל לבצע פרויקטים בהיקף מקסימלי של 7.5 מיליון ₪ / 3,000 מ"ר בנוי.
  • קבלן ברמת סיווג 3 יוכל לבצע פרויקטים בהיקף של עד 14.8 מיליון ₪ / 5,000 מ"ר בנוי.

על מנת לקבל הסבר נוסף בנוגע לנושא הרישום והסיווג לקבלנים תוכלו לפנות כעת אל חברת גלאור.

קבלנות משפטית

בענף הקבלנות והבניה תמיד יש מקום להתערבות של עורכי דין אשר עוסקים בדיני עבודה, הכנת חוזים, וועדות ערער, גישור סכסוכים, ליווי עסקאות מקרקעין ועוד. תחום זה הינו תחום נפרד מתחומי משפט אחרים ודורש התמקצעות מיוחדת. חברת גלאור , אשר נמצאת בתחום זה כבר מעל ל-15 שנים, רותמת את הידע והניסיון הרב שלה לכל תיק ולכל מקרה המובא אל משרדי המשרד.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים