אם פתחתם עסק עצמאי בענף הבניה ההנדסית וודאי גיליתם בשלב מסוים כי תצטרכו לקבל רישיון מיוחד על מנת לעסוק בפרויקטים בהיקפים גדולים. רישיון קבלן ניתן לקבלן אשר ביצע רישום אצל רשם הקבלנים. 

קבלת הרישיון מאשרת כי הקבלן עומד בדרישות של רשם הקבלנים וכי הוא אכן מוכשר ומוסמך לביצוע העבודות המוגדרות לו ברישיון. כל קבלן מקבל סיווג בהתאם לתחום פעילותו כאשר סיווג זה מגדיר 3 פרמטרים : היקף העבודות המקסימלי אותו יכול הקבלן לבצע (מבחינה כספית), סוג העבודות אותן רשאי הקבלן לבצע ושטח הבניה החדשה המקסימלית אותה יכול הקבלן לבנות (במידה ומדובר בקבלן בניה).

מדוע יש להוציא רישיון קבלן ? 

קבלת רישיון קבלן חשובה מכמה סיבות :

  • הרישיון מאפשר ביצוע עבודות בהיקפים גדולים ובתחומים אשר הוגדרו כתחומים בהם ניתן לעסוק רק עם רישיון קבלן. בעוד החוק מתיר לבצע עבודות בענפים משניים בלבד עד סכום של 40 אלף ₪, הרי שעבודות בהיקף רחב יותר או בענפים ראשיים מחייבות רישיון.
  • עבודה ללא רישיון או שלא במסגרת הסיווג הניתן לקבלן מהווה עבירה על החוק וצפויה לגרור ענישה חמורה.
  • היתרי הבניה ניתנים בתנאי שמבצע אותם קבלן רשום לכן שכירת קבלן ללא רישיון מתאים מסכנת את היתר הבניה.
  • פנקס הקבלנים הינו פתוח לציבור ומאפשר לכל אדם לבדוק האם הקבלן אותו הוא מעסיק אכן עומד בדרישות על פי חוק.

כעת לאחר שהבנו את חשיבות הרישיון יש להתחיל בהליך לקבלתו. על מנת לקבל סיוע בהליך זה ועל מנת להתמודד עם קשים או בעיות המתעוררות מול רשם הקבלנים או גופים אחרים פנו כעת אל "גלאור".

גלאור – סיוע ברישום קבלנים

בעולם מושלם נושא ההרשמה וקבלת הרישיון היה קל ונוח אך בפועל יש מקרים בהם הקבלן לא מצליח לקבל רישיון מסיבות כאלה או אחרות. חברת גלאור מנוסה בהתמודדות עם מקרים אלה, הודות לצוות מומחים ועו"ד מוביל העומד מאחוריה מצליחה החברה לפתור כל בעיה עמה מתמודדים הקבלנים, כולל בנושאים כמו גישור בסכסוכים, דיני עבודה, העסקת עובדים זרים, העלאת סיווג, וועדות ערר ועוד.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים