מרבים העסקים מתחילים בתור עסק קטן ועצמאי במהלכו מנסה בעל העסק להתייצב ולמצוא מספר לקוחות להם יוכל לתת את שירותיו. לאחר ביצוע מספר עסקאות בהיקפים קטנים והרחבת מעגל הלקוחות יהיה מעוניין העסק להתפתח למחוזות חדשים. כאשר מדובר בקבלנים התפתחות זו כרוכה ברישום בפנקס הקבלנים. לאחר שעברתם בהצלחה את הרישום אצל רשם הקבלנים סיווגים הם הנושא הבא שיש לתת עליו את הדעת. בעוד הרישום אצל רשם הקבלנים מאפשר לעסוק בענפים ראשיים ובהיקפי עבודות העולים על 40 אלף ₪ (כאשר מדובר בענפים משניים) הרי שהסיווג מגדיר את היקף העבודות המקסימלי שניתן לבצע בכל סיווג.

רשם הקבלנים סיווגים

כאמור החוק מחלק אתת ענפי הבניה ההנדסית לענפים ראשיים ומשניים. הענפים הראשיים כוללים :

  • בניה
  • כבישים, תשתית ופיתוח
  • משאבות, טורבינות ותחנות שאיבה
  • נמלים

תחת כל ענף ראשי ישנם מספר ענפים משניים כאשר כל ענף נכנס תחת קבוצה אחת מתוך 3 קבוצות. החלוקה המדויקת של הענפים לתת-קבוצות מאפשרת לרשם הקבלנים להגדיר את היקף העבודות המקסימלי אשר יכול הקבלן לבצע באותו ענף ספציפי. דבר זה נקרא סיווג קבלני כאשר קיימות כיום 5 דרגות סיווג. סיווג בדרגה 5 מאפשר לקבלן לבצע עבודות ללא שום מגבלת תקציב או שטח בניה. לכל קבוצת ענפים יש היקף עבודה שונה אותו ניתן לבצע בכל סיווג, כך לדוגמא קבלן בעל סיווג 1 יכול לבצע עבודות בהיקף של עד 153,800 ₪ עבור ענפים מקבוצה א' ובהיקף של עד 251,800 ₪ במידה ומדובר בענף מקבוצה ב'.

(נכון לשנת 2017)

גלאור – בדרך לרישום מוצלח

ההצלחה ברישום חשובה לכל קבלן. על מנת לקבל ליווי מקצועי ואמין בנושא זה תוכלו לפנות כעת אל חברת גלאור אשר קיימת משנת 1999 ועזרה למאות קבלנים לעבור בהצלחה את המחסומים הבירוקרטיים השונים העומדים בפניהם. אנו מעניקים גם ייעוץ משפטי בנושאים כמו דיני עבודה וחוזים כמו גם שירותי גישור במקרה של סכסוך בין קבלנים.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים