כאשר אנו מדברים על רשם הקבלנים פנקס הקבלנים הוא אחד הדברים המרכזיים הנמצאים בתחומי אחריותו. פנקס זה מכיל רשימה של כל הקבלנים הרשומים במדינת ישראל, קבלנים בעלי רישיון לבצע עבודות הנדסה בנאיות בהתאם לסיווג המוגדר ברישיון שלהם. רשם הקבלנים הוא הכתובת עבור כל קבלן המעוניין לפתח ולהרחיב אתה עסק שלו, כאשר יש לזכור כי ביצוע עבודות מסוימות ללא היתר הינו עבירה על החוק.

נכון לשנת 2017 החוק מגדיר כי עבודות בענפי משנה בהיקף של עד 40 אלף ₪ אינן מחייבות רישוי בעוד כל סוג עבודה אחר מחייב הרשמה בפנקס הקבלנים. גם לאחר ההרשמה לא כל קבלן יכול לבצע כל סוג עבודה כאשר הסיווג מגדיר את העפים בהם הוא יכול לעסוק ואת היקף הפרויקט המקסימלי אותו הוא יכול לבצע בקטגוריה זו.

רישום אצל רשם הקבלנים פנקס הקבלנים

מטרתו של כל קבלן אשר רוצה לבצע את היקף העבודות המקסימלי היא להגיע לדרגת סיווג 5. בדרגה זו אין הגבלה על תקציב הפרויקט המבוצע ואין מגבלה על שטח הבניה החדשה המותר (במידה ומדובר בקבלן בניה). בכל מקרה אחר של סיווג על הקבלן לוודא כי רישיונו אכן מאפשר לו לבצע את הפרויקט. במידה וקבלן יבצע עבודה שאינה מותרת לו כחוק הוא צפוי לקבל צו הפסקת עבודה, זימון לוועדת משמעת וענישה אשר תינתן בהתאם לנסיבות האירוע.

יש לזכור כי היתר הבניה ניתן מלכתחילה בתנאי שיבצע את העבודות קבלן אשר מורשה ומוסמך לכך. על אחריותו של הלקוח לבדוק בפנקס הקבלנים האם הקבלן אכן יכול לבצע את העבודות – אחרת הלקוח מסתכן באובדן היתר הבניה ובסיבוכים משפטיים.

גלאור – מלווים אותך בדרך להצלחה

חברת גלאור הוקמה בשנת 1999 על מנת לתת מענה לקבלנים מכל הענפים תוך דגש על אמינות, שירות ומקצועיות. מאחורינו מאות מקרי הצלחה של קבלנים אשר עזרנו להם לקבל את המגיע להם ולצלוח את המכשולים שהציב מולם רשם הקבלנים. אנו מספקים ייעוץ וליווי במקרים שונים דוגמת:

  • רישום קבלן או חברה בענפים ראשיים ומשניים
  • העלאת סיווג קבלני
  • וועדות ערר
  • קבלן מוכר לעבודות ממשלתיות
  • הכשרת חברות לקבלת ISO 9000
  • העתקות סיווג מעוסק מורשה לחברה

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים